Salı, 03 Eylül 2013 15:35

El Yapımı Gece Lambası.

Yazan
Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Benim en yapamadığım şeylerden biri kırılan yada bir şekilde artık ömrünü tamamlamış malzemeleri çöpe atmak. Bu sebeple çoğu kişi çalışma odalarımı yada masamı çok kalabalık ve karışık bulur.

Babanemizin evinde üst kısmı kırılmış ve duy kısmı kırılmış bir gece lambası vardı. Bunu atılırken yakaladım ve kenara kaldırmıştım. Erinle bir proje olarak yaparız diye umarak.

Zamanı gelmişti demekki. Yine bir kargo paketinin içinden ambalaj malzemesi olarak çıkmış 5 cm kalınlığında ince kağıtlarıda atamamıştım. Herşey bir araya gelmişti. Hemen işe koyuldum. Herkesin bildiği yöntem olan balonu şişirip üstüne kat kat tutkallı suya batırılmış bu kağıtları uygulayacaktım. Erine anlattım ve bir kısmına o yardım etti.

Sonuçta tüm kağıtları bitirmiş ve balonu kurumaya bırakmıştık. Yine araya bir sürü zaman girdi. Ama en sonuda duy kısmını da yine atıklardan kalan parçalarla tamir ettikten sonra tam duyun baş kısmı genişliğinde balonun alt kısmını ve üstünü kestim ve yerine oturtup sıkıştırdım. Tabii yazı ile tüm bunları anlatmak zor. Biraz fazla düşünüp az yapmak sizi hatalardan uzak tutuyor. Yıllar boyu çok hatadan sonra bunu öğrendim sanırım. Ortaya aşağıdaki fotoğraflar çıktı. Birsürü atık malzeme değerlenmiş oldu. Elimizde uzun yıllar bize hizmet edecek bir gece lambası çıktı. Bir ara erinin keyfi yerine geldiğinde üzerini boyamayı düşünüyorum.

Süreç 2012-2013 yıllrında değişik zamanlar - istanbul

Okunma 10215 kez Son değişiklik Pazartesi, 26 Eylül 2016 22:47