Şubat-Mart TaoVinyasa//Online// 1-4 seçmeli ders

Tao Vinyasa nedir ?
Yin Yoga'nın öncüleri Paul Grilley ve Suzee Grilley tarafından oluşturulmuş, hatha yoga pozları, uzakdoğu dövüş sanatları ve modern dans etkileriyle harmanlanmış akışlardan oluşan serilerdir.
Akışlar çok sayıda tekrar içerir böylece esneklik, güç ve dengeyi geliştirir; kas dokuları ve dolaşım sistemi üzerinde çalışır. Uygulama bedene güç, canlılık ve zindelik getirir ve genelde akışların yang enerjisi, yin pozlar ile dengelenir. Yani dersler iki bölümden oluşur. Hem yang hem yin pozları içerir.

4 hafta boyunca her hafta yeni bir Tao Vinyasa serisini öğreneceğimiz ancak içerisine biraz da qigong gibi egzersizleri de ekleyeceğim çalışma paylaşacağım.

Temel üç akış içinde ;
Altın Tohum akışı, kan ve çi akışına odaklanır. Çi enerjisinin ve bedenin merkezi olan Dan Tien bölgesini hissetmeye yardımcı olur. Bu akış omurgayı ve bacakları hem esnetip hem de güçlendirerek uyarır. Savaşçı akışı, özellikle bacakları güçlendir. Alt beden odaklıdır. Uçan Ejderha akışı, kalp ve akciğer meridyenlerini uyarır, Üst beden odaklıdır ve yine alt bedende güç ve dengeyi geliştirir.

Derslerin içerisinde her hafta bir akışı ele alıp diğer çalışmalar ile birleştireceğiz.
En az 4 kişi ile ders açılacaktır.

Derslerin tamamına katılabilir ya da istediğiniz dersi seçerek sadece na katılım sağlayabilirsiniz.

17 Şubat 19:00 21:00
Altın Tohum
Walking the Elephant (Yürüyen Fil)
24 Şubat 19:00 21:00
Walking the Dog (Yürüyen Köpek)
3 Mart 19:00 21:00
Walking the Dragon (Yürüyen Ejderha)
10 Mart 19:00 21:00
Flying Dragoon ( Uçan Ejderha)


4 haftalık ücreti 250TL

Tel ders ücreti 75TL

Kayıt Formu

Katılım sadece bu form aracılığı ile yapılmaktadır. Katılıma kesin karar verdiyseniz formu doldurunuz. Kayıt olduktan sonra size bir mail gelecektir. Bu mailin içeriğinde zaten bu sayfada okuduğunuz bazı önemli bilgiler bulunmaktadır. Lütfen bu maili dikkatle okuyarak saklayınız.
Bu kategorideki diğerleri: Şubat 2021- OnLine Yoga dersleri »